OPAVA

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 7. července u vážné dopravní nehody na silnici mezi Opavou a obcí Komárov.

Informaci nehodě motocyklu a osobního vozidla přijalo krajské operační středisko ZZS čtvrt hodiny po sobotním poledni. Na pomoc vyjely opavské pozemní týmy a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

Nejvážnější byl stav dvaatřicetiletého motocyklisty, který po kolizi zůstal v  automobilu zaklíněn. O jeho vyproštění se museli postarat hasiči. Jevil známky poruchy vědomí, poranění pánve a končetin. Jeho stav se jevil jako život ohrožující. Zasahujícími lékaři byl uveden do umělého spánku, zaintubován a převeden na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři jej zajistili pánevním pásem, končetinovými dlahami a uložili do vakuové matrace. Po dalších nezbytných opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl vrtulníkem přepraven do ostravské Fakultní nemocnice.

Tři další muži ve věku 36, 39 a 61 let, utrpěli poranění lehčího charakteru, byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. Po prvotním ošetření je pozemní tým ZZS transportoval do opavské Slezské nemocnice, a to na chirurgickou ambulanci.

Autor / zdroj: PhDr. Lukáš Humpl

Mladá Boleslav vedla, Vítkovice však zápas otočili

Zápas byl od počátku velice vyrovnaný, ačkoli mírně střelecky navrch měli právě Bruslaři. Ti své příležitosti v gól přetavili ale až v závěru druhé tř

Zlín doma poprvé prohrál, podlehl Baníku

První poločas skončil bez branek, ale v tom druhém otevřel gólový účet duelu v 62. minutě Baroš. Vzápětí bylo pro domácí ještě hůř, protože se trefil

Vítkovice zlomily oslabenou Chrudim v samotném závěru

Utkání v Ostravě začalo pro chrudimské fotbalisty skvěle. Po rychlém gólu se ale začal probírat také soupeř, který nejprve vyrovnal a následně mohl kv