AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
22.7.2018

Záchranáři zasahovali v Ostravě u dvou tonoucích mužů

OSTRAVA

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 21. července po poledni u nahlášeného tonutí v Ostravě. Ke splavu na řece Ostravici vyjela posádka rychlé lékařské a později také rychlé zdravotnické pomoci. Jeden z dvojice mužů skočil pod splav do rozvodněné řeky a druhý se mu snažil pomoci. 

Jeden z mužů byl následně nesen proudem, až byl po přibližně patnácti minutách o kilometr a půl dále vytažen z vody policisty. V té době nejevil pětačtyřicetiletý muž žádné známky života.

Poskytování první pomoci zahájili hasiči, v okamžiku příjezdu lékařského týmu přetrvával stav selhání všech základních životních funkcí. Záchranáři pokračovali ve snaze o obnovu srdeční činnosti dalších třicet minut, než se jim podařilo obnovit krevní oběh pacienta. Po přenesení do sanitního vozu došlo k opětovnému selhání srdce a resuscitace musela pokračovat.

Posádce se nakonec podařilo znovu obnovit pravidelný srdeční rytmus pacienta a v kritickém stavu jej transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Druhému, jednatřicetiletému muži se ve vodě podařilo zachytit větve a udržet se nad hladinou. Po vytažení mu základní pomoc poskytli dobrovolní hasiči, od nichž si jej převzala posádka ZZS. Utrpěl jen drobné oděrky a odmítl transport do zdravotnického zařízení. Záchranáři proto muže ponechali na místě události.

Autor / zdroj: PhDr. Lukáš Humpl

Doporučujeme

Stěhování - Autodoprava

Autodoprava-Iveco skříň hydraulické čelo. Veškeré stěhovací služby, včetně klavírů, trezorů, rozvozy, vynášky, montáž nábytku, likvidace pozůstalostí. Zručnost, kvalita, praxe zaručena. Tel.: 602 551 460, PavelMartus@seznam.cz, www.martus.cz.

Rekomal interiéry - Malby, nátěry, rekonstrukce bytových a nebytových prostor

Profesionální rekonstrukce koupelen, bytu a domů. Malířské a natěračské práce. Sádrokartony příčky, stropy, půdní vestavby. Celoplošné stěrkování stěn. Oblady, dlažby a zednické páce. Nátěry a opravy fasád. www.rekonstrukce-rekomal.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje program Radegast lidem - podpoří neziskové organizace, které bojují proti suchu

Pivovar Radegast spustil další ročník grantového programu Radegast lidem. Neziskovým organizacím, které pomáhají v oblasti Beskyd, rozdělí 1,4 milionu

Post

České Budějovice uspěly také ve Vítkovicích

Jihočeši si připsali devátou výhru v řadě, kdy uspěli i na hřišti Vítkovic. Černobílí se dvakrát prosadili už v prvním poločase, po trefě Davida Ledec

Post

Mějte své zdraví pod kontrolou, vzkazují ostravští medici a zvou na bezplatná preventivní vyšetření

Den zdraví pod kontrolou! Tak se jmenuje akce, kterou příští týden ve středu pořádají studenti lékařských fakult po celé České republice. Připojí se k

PARTNEŘI

www.martus.cz www.rekomal.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA