AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
22.7.2018

Záchranáři zasahovali v Ostravě u dvou tonoucích mužů

OSTRAVA

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 21. července po poledni u nahlášeného tonutí v Ostravě. Ke splavu na řece Ostravici vyjela posádka rychlé lékařské a později také rychlé zdravotnické pomoci. Jeden z dvojice mužů skočil pod splav do rozvodněné řeky a druhý se mu snažil pomoci. 

Jeden z mužů byl následně nesen proudem, až byl po přibližně patnácti minutách o kilometr a půl dále vytažen z vody policisty. V té době nejevil pětačtyřicetiletý muž žádné známky života.

Poskytování první pomoci zahájili hasiči, v okamžiku příjezdu lékařského týmu přetrvával stav selhání všech základních životních funkcí. Záchranáři pokračovali ve snaze o obnovu srdeční činnosti dalších třicet minut, než se jim podařilo obnovit krevní oběh pacienta. Po přenesení do sanitního vozu došlo k opětovnému selhání srdce a resuscitace musela pokračovat.

Posádce se nakonec podařilo znovu obnovit pravidelný srdeční rytmus pacienta a v kritickém stavu jej transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Druhému, jednatřicetiletému muži se ve vodě podařilo zachytit větve a udržet se nad hladinou. Po vytažení mu základní pomoc poskytli dobrovolní hasiči, od nichž si jej převzala posádka ZZS. Utrpěl jen drobné oděrky a odmítl transport do zdravotnického zařízení. Záchranáři proto muže ponechali na místě události.

Autor / zdroj: PhDr. Lukáš Humpl

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mladá Boleslav vedla, Vítkovice však zápas otočili

Zápas byl od počátku velice vyrovnaný, ačkoli mírně střelecky navrch měli právě Bruslaři. Ti své příležitosti v gól přetavili ale až v závěru druhé tř

Post

Zlín doma poprvé prohrál, podlehl Baníku

První poločas skončil bez branek, ale v tom druhém otevřel gólový účet duelu v 62. minutě Baroš. Vzápětí bylo pro domácí ještě hůř, protože se trefil

Post

Vítkovice zlomily oslabenou Chrudim v samotném závěru

Utkání v Ostravě začalo pro chrudimské fotbalisty skvěle. Po rychlém gólu se ale začal probírat také soupeř, který nejprve vyrovnal a následně mohl kv

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA