AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
22.7.2018

Záchranáři zasahovali v Ostravě u dvou tonoucích mužů

OSTRAVA

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 21. července po poledni u nahlášeného tonutí v Ostravě. Ke splavu na řece Ostravici vyjela posádka rychlé lékařské a později také rychlé zdravotnické pomoci. Jeden z dvojice mužů skočil pod splav do rozvodněné řeky a druhý se mu snažil pomoci. 

Jeden z mužů byl následně nesen proudem, až byl po přibližně patnácti minutách o kilometr a půl dále vytažen z vody policisty. V té době nejevil pětačtyřicetiletý muž žádné známky života.

Poskytování první pomoci zahájili hasiči, v okamžiku příjezdu lékařského týmu přetrvával stav selhání všech základních životních funkcí. Záchranáři pokračovali ve snaze o obnovu srdeční činnosti dalších třicet minut, než se jim podařilo obnovit krevní oběh pacienta. Po přenesení do sanitního vozu došlo k opětovnému selhání srdce a resuscitace musela pokračovat.

Posádce se nakonec podařilo znovu obnovit pravidelný srdeční rytmus pacienta a v kritickém stavu jej transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Druhému, jednatřicetiletému muži se ve vodě podařilo zachytit větve a udržet se nad hladinou. Po vytažení mu základní pomoc poskytli dobrovolní hasiči, od nichž si jej převzala posádka ZZS. Utrpěl jen drobné oděrky a odmítl transport do zdravotnického zařízení. Záchranáři proto muže ponechali na místě události.

Autor / zdroj: PhDr. Lukáš Humpl

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jubilejní Souznění nabídne exkluzivní program

Vycházející pěvecká hvězda; houslistka světového formátu; účinkující, jejichž tvorbu oceňuje organizace UNESCO; vokální seskupení ze StarDance a premi

Post

V Zoo Ostrava opět soutěží stovky žáků

Každý podzim se do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava sjíždějí stovky žáků z celého Moravskoslezského kraje, aby se zúčastnili Soutěže mla

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě