KULTURA / Hudba

10.9.2011

V Ostravě vystoupí kapely z česko-polského Fajn Festu

OSTRAVA

Sedm kapel, které zvítězily v soutěži Fajn Fest, budou v sobotu od 15 hodin hrát na koncertě v Ostravě v Domě kultury Akord v městské části Zábřeh. Už v srpnu se skupiny představily v polském městě Rybnik.

"Do soutěže pro začínající kapely se přihlásila stovka účastníků. Největší přízeň posluchačů získala polská skupina The Posit," uvedla Vlaďka Dohnalová ze zábřežského domu kultury.

Polská kapela získala 15 102 hlasů. Na druhé místo se dostala česká skupina Wishlist. Odborná porota, složená z polských a českých zástupců, vybrala nakonec pro koncerty české skupiny Bandaband, Black Roll, Tracy Donowan a polské Dash, Kurde a Pomau.

Vítězné kapely v průběhu léta nahrály společné cédečko. Soutěž přijali dobře muzikanti, kteří nejvíce hrají rockovou muziku, okořeněnou dalšími hudebními proudy jako blues, folk, funky a nejrůznější alternativou.

"Kapely pochopily, že je soutěž pomůže zviditelnit, takže jejich zájem předčil naše očekávání,“ řekla Dohnalová.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Rekomal interiéry - Malby, nátěry, rekonstrukce bytových a nebytových prostor

Profesionální rekonstrukce koupelen, bytu a domů. Malířské a natěračské práce. Sádrokartony příčky, stropy, půdní vestavby. Celoplošné stěrkování stěn. Oblady, dlažby a zednické páce. Nátěry a opravy fasád. www.rekonstrukce-rekomal.cz

Stěhování - Autodoprava

Autodoprava-Iveco skříň hydraulické čelo. Veškeré stěhovací služby, včetně klavírů, trezorů, rozvozy, vynášky, montáž nábytku, likvidace pozůstalostí. Zručnost, kvalita, praxe zaručena. Tel.: 602 551 460, PavelMartus@seznam.cz, www.martus.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě opět v Bělském lese

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska očekávají organizátoři mezinárodní výstavy papír

Post

Nejistá budoucnost hrochů v Evropě

Kolik hrochů žije v evropských zoologických zahradách? Proč může jejich počet v blízké budoucnosti klesnout, přestože se v lidské péči velmi dobře mno

Post

V zápase Vardsdorfu s Vítkovicemi branka nepadla

Vítkovice na hřišti Varnsdorfu neskórovaly, ale ani žádnou branku neobdržely a tak si připsaly do tabulky cenný bod z venkovního zápasu.

PARTNEŘI

www.rekomal.cz www.martus.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA