KULTURA / Festivaly

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
8.10.2019

Karolina Oktobeerfest roztočí Ostravu

OSTRAVA

Největší pivní festival v Moravskoslezském kraji Karolina Oktobeerfest se uskuteční v pátek 11. a v sobotu 12. října 2019 u obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina. Šestý ročník pivních slavností přinese dva dny plné pivních zážitků, hudby a zábavy. Festivalová nabídka zahrnuje přes 120 druhů piv, hudební lahůdky v čele s Boney M, pestré gurmánské speciality, novou pivní zónu Beerhalí nebo dětskou zónu s bohatým programem.

Pivní fajnšmekři budou mít v Ostravě z čeho vybírat. Na čepu bude přes 120 druhů piv a pivních speciálů od více než 40 regionálních, řemeslných i zahraničních pivovarů včetně světlého ležáku Weihenstephan FESTBIER, který se vaří pro světoznámý mnichovský pivní festival. „Všechny pivovary pro naši akci důkladně vybíráme, abychom měli nejen co nejkvalitnější a nejpestřejší nabídku, ale také aby pivovary byly schopné zvládnout zájem tisíců návštěvníků“ říká Tomáš Lučan, marketingový manažer obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina.

Hudební program zahrnuje kvalitní výběr z české a slovenské scény. Na festivalovém podiu se představí Rybičky 48, Lenny, Iné Kafe, Sto zvířat, Děda Mládek Illegal Band nebo Mňága a Žďorp. Československou hudební sestavu pak vyšperkují hudební legendy Boney M. „Během festivalu také uctíme památku hudební legendy Karla Gotta vzpomínkovými videi, minutou potlesku a závěrečným ohňostrojem s hudebním podkresem písně Srdce nehasnou,“ uvádí Tomáš Lučan.

Velkokapacitní pivnice Beerhalí s kapacitou 1 500 osob přiblíží neopakovatelnou atmosféru tradičního bavorského svátku piva. „Přivezeme k nám Ostravy kousek největšího pivního svátku na světě. Budeme tady čepovat pivo do skla i tupláků z široké nabídky Plzeňského Prazdroje, máme nachystaný samostatný doprovodný program, speciální gastro zónu, pivní soutěže i zajímavé herní aktivity,“ říká Tomáš Lučan.

Karolina Oktobeerfest je akcí pro celou rodinu. Pro malé návštěvníky budou připraveny hned dvě dětské zóny s celodenním program, zábavní a pouťové atrakce, herní koutky i animátoři. Rodiče také mohou využít hlídání dětí a komfortní rodinné zázemí. Děti si užijí science show, kouzelnickou show nebo vystoupení populární kapely Maxim Turbulenc.

Mezi další novinky letošního ročníku patří vratné kelímky a bezhotovostní platební systém, který zrychlí odbavení u všech stánků a pokladen. Oba festivalové dny si mohou návštěvníci prodloužit na afterparty, která se bude konat v nové pivní zóně Beerhalí. „Postupem času jsme udělali z akce Karolina Oktobeerfest největší pivní festival na Moravě. Věříme, že letošní ročník bude zase o kus lepší a návštěvníci si to užijí po pivní, hudební i zábavní stránce,“ dodává Tomáš Lučan.

V předprodeji jsou až do 9. října k dostání dvoudenní vstupenky za 499 Kč. Od 10. října a na místě konání pak vyjde vstup na oba dny na 600 Kč. K dispozici jsou ještě dvoudenní VIP vstupenky. Zvýhodněné vstupné mají senioři a děti do 15 let. Vstup zdarma mají osoby zdravotně postižené s průkazem ZTP, osoby s průkazem ZTP/P a děti do 140 cm.

Vstupenky a další informace jsou k dispozici na webu www.oktobeerfest.cz.

Autor / zdroj: Ondřej Musil

Doporučujeme

Rekomal interiéry - Malby, nátěry, rekonstrukce bytových a nebytových prostor

Profesionální rekonstrukce koupelen, bytu a domů. Malířské a natěračské práce. Sádrokartony příčky, stropy, půdní vestavby. Celoplošné stěrkování stěn. Oblady, dlažby a zednické páce. Nátěry a opravy fasád. www.rekonstrukce-rekomal.cz

Stěhování - Autodoprava

Autodoprava-Iveco skříň hydraulické čelo. Veškeré stěhovací služby, včetně klavírů, trezorů, rozvozy, vynášky, montáž nábytku, likvidace pozůstalostí. Zručnost, kvalita, praxe zaručena. Tel.: 602 551 460, PavelMartus@seznam.cz, www.martus.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tři mladí výři ze Zoo Ostrava byli vypuštěni do přírody

Ostravská zoologická zahrada je dlouhodobě zapojena do ochrany ohrožených druhů naší přírody. Od roku 1995 bezplatně poskytla více než 600 v zoo odcho

Post

Moje máma řídí tramvaj

Dopravní podnik Ostrava podpoří rodiny s dětmi. Nově vytvořil celkem 15 zcela nových pracovních pozic řidiče/řidičky tramvaje na částečný úvazek, a to

Post

Architektonická soutěž na nový parkovací dům má svého vítěze

Další architektonická soutěž, kterou v posledních třech letech vyhlásilo město Ostrava, má svého vítěze. Nový parkovací dům poblíž Domu kultury Ostrav

PARTNEŘI

www.martus.cz www.rekomal.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA