SPORT / Hokej

Popis:
27.1.2019

Frýdek hladce přehrál Litoměřice

FRÝDEK-MÍSTEK / LITOMĚŘICE

V první třetině se zdálo, že nepadne ani jedna branka. Nakonec padly dvě z domácích hokejek. Druhá třetina byla velmi pestrá a rozhodla o zbytku utkání. Závěrečná dvacetiminutovka byla velice zdlouhavá, ale nakonec i v ní padla branka a rysi brali všechny body.

Ihned po vhazování se domácí vydali do útočného pásma. Svižně začaly i Litoměřice. V páté minutě však došlo na přerušení hry, když došlo k poškození jednoho z mantinelu. Oprava netrvala dlouho a hra brzy znovu pokračovala. Bylo ale vidět, že oba celky už nehrály tak svižně a chvíli jim trvalo, než se znovu dostaly do tempa.

Frýdku-Místku se ale dařilo více. V patnácté minutě byla vidět první branka. Hosté se snažili udržet rysy pod kontrolou, ačkoli se jim to úplně nedařilo, jelikož zapomněli na Milana Mikulíka, který číhal v pravém kruhu. Patrik Husák dovezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal Štěpánu Novotnému. Novotný pak poslal kotouč Mikulíkovi. Ten ho správně nasměroval za Tomáše Krále.

To Slezany dost nakoplo a dodalo jim to chuť k dalšímu gólu, jenž přišel o čtyři minuty později. Vít Christov si objížděl hráče v pásmu, až se dostal k modré čáře a z prostoru mezi kruhy vyslal ránu na Krále, za něhož puk propadl. Do kabin se odcházelo tak za stavu 2:0 pro domácí rysy.

Druhá dvacetiminutovka začala pěkným gestem hostů. Když jednomu z hráčů Litoměřic podklouzly brusle, rozhodčí chtěl vyloučit jednoho z domácích. Kališník ale vysvětlil rozhodčímu situaci a trest byl odvolán. Pak přišla branka Stadionu.

Otakar Šik se dostal do úniku. Kotouč se ale zastavil někde u betonů Lukáše Danečka, zároveň došlo k posunutí branky. Daneček dal nohy k sobě a tím se puk dostal až za červenou čáru. Slezany to ale nijak nerozhodilo a dále se drželi své hry. Což také potvrdil Štěpán Novotný svou brankou z mezikruží.

Závěrečná třetina byla dosti zdlouhavá kvůli častému přerušení hry. Zpestřením byl osobní desetiminutový trest Davida Klimši a trestný nájezd Víta Christova. Christov si chtěl Krále roztáhnout a zakončit, Král to ale dobře odhadl, a když Christov zakončoval, Král zůstal klidný a počkal. Závěrečná branka přišla z hokejky Rostislava Martynka. Pavlas nezpracoval kotouč v obranném pásmu domácích a Martynek se naskytl u nezpracovaného puku. Dostal se do úniku, soupeře nechal za sebou a v klidu zakončil za Krále.

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Mikulík (Novotný, Husák), 19. Christov (Hladonik, Haman), 28. Kofroň (Christov), 34. Novotný (Rudovský), 57. Martynek – 31. Šik (M. Kadlec), 49. Ščegolkov (M. Kadlec)
Rozhodčí: Fiala, Obadal – Novák, Kučera
Vyloučení: 2:4
Využití: 1:0
V oslabení: 1:1
Diváci: 1232

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Hrachovský, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, D. Stránský – Martynek (A), Novotný, Mikulík (C) – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Kaukič, Motloch, J. Kalus

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Smetana (A), Pavlas (C), Strejček, Marcel, A. Rulík, Jebavý (A), Dluhoš – D. Merta, J. Kloz, Ščegolkov – M. Kadlec, Korkiakoski, Šik – Jirásek, Sklenář, J. Dvořák – Kropáček, Eret

Autor / zdroj: Markéta Mikeschová

Doporučujeme

Stěhování - Autodoprava

Autodoprava-Iveco skříň hydraulické čelo. Veškeré stěhovací služby, včetně klavírů, trezorů, rozvozy, vynášky, montáž nábytku, likvidace pozůstalostí. Zručnost, kvalita, praxe zaručena. Tel.: 602 551 460, PavelMartus@seznam.cz, www.martus.cz.

Rekomal interiéry - Malby, nátěry, rekonstrukce bytových a nebytových prostor

Profesionální rekonstrukce koupelen, bytu a domů. Malířské a natěračské práce. Sádrokartony příčky, stropy, půdní vestavby. Celoplošné stěrkování stěn. Oblady, dlažby a zednické páce. Nátěry a opravy fasád. www.rekonstrukce-rekomal.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tři mladí výři ze Zoo Ostrava byli vypuštěni do přírody

Ostravská zoologická zahrada je dlouhodobě zapojena do ochrany ohrožených druhů naší přírody. Od roku 1995 bezplatně poskytla více než 600 v zoo odcho

Post

Moje máma řídí tramvaj

Dopravní podnik Ostrava podpoří rodiny s dětmi. Nově vytvořil celkem 15 zcela nových pracovních pozic řidiče/řidičky tramvaje na částečný úvazek, a to

Post

Architektonická soutěž na nový parkovací dům má svého vítěze

Další architektonická soutěž, kterou v posledních třech letech vyhlásilo město Ostrava, má svého vítěze. Nový parkovací dům poblíž Domu kultury Ostrav

PARTNEŘI

www.martus.cz www.rekomal.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA