SPORT / Hokej

Popis:
Autor / zdroj: hcocelari.cz
26.3.2019

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

OSTRAVA / TŘINEC

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

Oceláři do čtvrtého čtvrtfinálového utkání vstoupili se stejnou sestavou, ve které ovládli duel s pořadovým číslem tři. Hráči s drakem na prsou si ale do zápasu představovali jiný vstup, než jak tomu ve skutečnosti bylo. Domácí se totiž již ve třetí minutě dostali do vedení, když Šimon Stránský využil Douderova zaváhání a střelou na vzdálenější tyč prostřelil brankáře Hrubce.

Oceláři však po inkasované brance nakopli své motory, začali se více dostávat do příležitostí, odměnou jim byla vyrovnávající branka ze sedmé minuty. Martin Růžička v útočném pásmu posunul kotouč na Vladimíra Svačinu, ten pak nechytatelnou střelou propálil bezmocného Bartošáka. Na konci osmé minuty si pak Oceláři vypracovali první početní výhodu zápasu, kterou po minutě a půl využil Petr Vrána.Centr elitní formace před brankou tečoval nahození Milana Doudery mimo Bartošákův dosah.

Ve čtrnácté minutě se po skrumáži před vítkovickou brankou do vzájemné potyčky dostali Peter Trška s Jiřím Polanským. Oba kohouti si to rozdali ve férovém souboji, který na body dopadl lépe pro útočníka Ocelářů. Hned v následující minutě Slezané hráli svou druhou přesilovku, kterou znovu dokázali zužitkovat. Ránu Vladimíra Rotha za Bartošákova záda poslal Erik Hrňa. Třinečtí tak do kabiny šli s dvoubrankovým vedením.

Aktivita Ocelářů pokračovala i po změně stran, hostující hráči v prostřední dvacetiminutovce svého soka přestříleli v poměru 19:13. Do listiny střelců se ale zapsali jen domácí, a to když Šimonu Hrubcovi propadla střela Jana Schleisse.Oceláři si v druhé periodě museli poradit se dvěma oslabeními, jedno z nich se přesunulo do poslední části hry. V závěru periody pak ve velké šanci neuspěl Martin Růžička, který z bezprostřední blízkosti napálil jen Bartošákův beton.

Po čtyřiadvaceti vteřinách hry se mohl prosadit Lev, z pravé strany ale domácí útočník Hrubce nepřekonal. V čtyřiapadesáté minutě domácí hráli další přesilovku po Rothově faulu. Udeřit paradoxně mohli Oceláři. Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Vladimír Dravecký, svou bekhendovou kličku ale k dokonalosti nedotáhl. V čtyřicáté sedmé minutě se do slibné šance dostal Tybor, domácí útočník ale trefil jen Hrubcovu masku.

Oceláři se v osmačtyřicáté minutě dostali do dlouhé dvojnásobné početní výhody. Bartošák čelil velkému ostřelování Rotha, po změně přesilovkových formací pak domácího gólmana po Douderově pasu propálil David Cienciala. Domácí si vzápětí také zahráli přesilovku, Oceláři ale oslabení zvládli na výbornou.

Domácí se následně dlouho nemohli dostat k souvislejšímu tlaku, dvě a půl minuty před koncem do pak Vítkovice zkusily v power-play. Slezané nápor domácích ustáli, výhru a postup Ocelářů pak trefou do prázdné branky pečetil Ethan Werek.

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Š. Stránský, 27. Schleiss (Tybor) – 7. Svačina (Martin Růžička), 10. P. Vrána (M. Doudera, Hrňa), 16. Hrňa (Roth, Martin Růžička), 50. Cienciala, 60. Werek (Martin Růžička)
Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Hynek, Zíka
Vyloučení: 7:6, navíc Trška (VIT) - Polanský (TRI) oba 10 min. OT
Využití: 0:3
V oslabení: 0:0
Diváci: 9 039
Stav série: 0:4

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Hrabal, Trška, Krenželok, Šidlík, Výtisk (A), Mrázek, Černý – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Poletín, Olesz (C) – Schleiss, Lev, Dej – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Galvinš, D. Musil, Matyáš, Adámek – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski

Autor / zdroj: Daniel Ježek / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Film Bolest a sláva posbíral sedm cen Goya, v únoru jej uvede festival La Película

V sobotu byly ve španělské Málaze vyhlášeny po čtyřiatřicáté výroční filmové ceny Goya. Jednoznačného vítěze ověnčeného těmito prestižními cenami nabí

Fakultní nemocnice Ostrava ocenila své zaměstnance

Kongresový sál Clarion Congress Hotelu Ostrava patřil večer 23. ledna zaměstnancům Fakultní nemocnice Ostrava. V tradiční anketě ZAMĚSTNANEC ROKU byli

Oční centrum AGEL uvedlo do provozu nejmodernější OCT přístroj s unikátním angio modulem

Jako vůbec první v Ostravě uvedlo vítkovické Oční centrum AGEL do provozu jeden z nejmodernějších OCT přístrojů, který je vybaven unikátním angio modu

DNES SE STALO

HISTORIE27. ledna 1945

byl osvobozen koncentrační tábor v Osvětimi.

VESMÍR27. ledna 1967

během simulovaného odpočítávání vypukl na kosmické lodi Apollo 1 požár, při kterém uhořeli 3 astronauté.

POZVÁNKA OBRAZEM