SPORT / Ostatní sporty

Popis: Letošní sportovní legendě gratulovala také Adolfína Tačová, bývalá československá sportovní gymnastka, držitelka stříbrné medaile v soutěži družstev žen z LOH 1960 a LOH 1964, jedna z legend ankety.
Letošní sportovní legendě gratulovala také Adolfína Tačová, bývalá československá sportovní gymnastka, držitelka stříbrné medaile v soutěži družstev žen z LOH 1960 a LOH 1964, jedna z legend ankety.
Autor / zdroj: MMO
26.4.2019

Ostrava vyhlásila sportovce roku 2018

OSTRAVA

Známe nejlepší ostravské Sportovce roku 2018 v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Talent roku, Sportovní legenda a letos potřetí byla vyhlášena kategorie Společensky odpovědná firma. Sportovce v anketě nominuje veřejnost i sportovní kluby a komise potom doporučuje radě města vítěze jednotlivých kategorií. Jedná se již o 12. ročník této sportovní ankety.

Na slavnostním vyhlášení v Divadélku pod věží v Radnici města Ostravy ceny předali resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová a předseda komise města pro sport a volný čas starosta obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

Vítězové jednotlivých kategorií

Nejlepší jednotlivec: motocyklista Vojtěch Schwarz. Jezdí silniční závody motocyklů za Motosport Schwarz Reacing Team z.s., je vítězem Mezinárodního mistrovství České republiky SuperSport 300, byl stříbrný v Alpe Adria SuperSport 300 a bronzový na European Cup SuperSport 300. Úspěchem je také 31. místo na loňském World Championship SuperSport 300 v Brně.

Nejlepší kolektiv: mužský baseballový tým Arrows Ostrava. Mistři ČR 2018, získali historicky první titul v mužské baseballové extralize za 45 let existence.

Talent roku: stolní tenista Šimon Bělík. Student akademie stolního tenisu Petra Korbela, získal 6.místo ve světovém žebříčku kadetů a bronzovou medaili na MEJ 2018 ve dvouhře kadetů.

Sportovní legenda: atletka Taťána Netoličková. Legenda ostravské atletiky, která získala stříbrnou medaili na MS v atletice 1983 v běhu na 400 m a 4x400 m, halová mistryně Evropy 1984 v běhu na 400 m, držitelka stříbrné medaile na štafetě 4x400 m a bronzové medaile v běhu na 400m na ME 1982 v Athénách. V současné době ředitelka CISO a trenérka.

Společensky odpovědná firma: Adop-car a.s., dlouhodobý finanční sponzor ostravských sportovců.

Autor / zdroj: Andrea Vojkovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Film Bolest a sláva posbíral sedm cen Goya, v únoru jej uvede festival La Película

V sobotu byly ve španělské Málaze vyhlášeny po čtyřiatřicáté výroční filmové ceny Goya. Jednoznačného vítěze ověnčeného těmito prestižními cenami nabí

Fakultní nemocnice Ostrava ocenila své zaměstnance

Kongresový sál Clarion Congress Hotelu Ostrava patřil večer 23. ledna zaměstnancům Fakultní nemocnice Ostrava. V tradiční anketě ZAMĚSTNANEC ROKU byli

Oční centrum AGEL uvedlo do provozu nejmodernější OCT přístroj s unikátním angio modulem

Jako vůbec první v Ostravě uvedlo vítkovické Oční centrum AGEL do provozu jeden z nejmodernějších OCT přístrojů, který je vybaven unikátním angio modu

DNES SE STALO

HISTORIE27. ledna 1945

byl osvobozen koncentrační tábor v Osvětimi.

VESMÍR27. ledna 1967

během simulovaného odpočítávání vypukl na kosmické lodi Apollo 1 požár, při kterém uhořeli 3 astronauté.

POZVÁNKA OBRAZEM