SPORT

Baník doma s Pardubicemi zachraňoval remízu
Fotbal 17.4.2017

Stoprocentní úspěšnost Baníku na Městském stadionu vzala za své v jedenáctém domácí utkání - po remíze 1:1 se s Pardubicemi body dělily. Hosté dokonce v Ostravě vedli a Baník vyrovnal až v 68. minutě Martinem Susem.

Sokolov se s Vítkovicemi rozešel nerozhodně
Fotbal 15.4.2017

Sokolov hostil svého souseda z tabulky, celek Vítkovic. Velmi důležité utkání nakonec skončilo dělbou bodů, když v prvním poločase poslal Sokolov do vedení Tomáš Valenta. Po změně stran ale srovnal na konečných 1:1 střídající Matěj Fiala.

Baník doma porazil Vlašim
Fotbal 3.4.2017

Baník zdolal Vlašim 2:0 a díky sobotnímu zaváhání Opavy s Pardubicemi odskočil třetímu Slezskému FC už o sedm bodů. Vítězství trefil premiérovým gólem v barvách Baníku Petr Breda, který do Ostravy přišel v zimě právě z Vlašimi.

Vítkovice odvezly z Varnsdorfu tři body

Fotbalisté Vítkovic dokázali přerušit sérii venkovních nezdarů. I díky brankám Jiřího Texla a Matěje Fialy porazili Varnsdorf 2:1 a o další bod snížili ztrátu na čtrnácté místo.

Vítkovice vezou z Třince bod
Fotbal 19.3.2017

Moravskoslezské derby mezi Vítkovicemi a Třincem gól nenabídlo. Hráči obou celků měli několik šancí na prolomení neoblíbeného výsledku, ale obrany a gólmani byli na vyšší úrovni.

Opava smolně prohrála s Baníkem Ostrava

Městské sady umlčel jedenáct minut před koncem opavský rodák Tomáš Mičola, který po rohovém kopu poslal na zadní tyči do sítě hlavičku Petra Bredy. Baník znovu zvýšil náskok na třetí Opavu na čtyři body.

Plzni vystřelil čtvrtfinále ve druhém prodloužení Stach
Hokej 13.3.2017

V neuvěřitelný souboj se změnil rozhodující pátý duel předkola Generali Play Off mezi Vítkovicemi a Plzní. Hosté vedli, domácí dokázali srovnat a až druhé prodloužení přineslo jméno čtvrtfinalisty.

Výhru nad Baníkem zařídily Vyskočilovy nůžky
Fotbal 12.3.2017

Baník měl sice na těžkém terénu ve Stovkách optickou převahu, jenže jeho hon za vítězným gólem dvacet minut před koncem nečekaně utnul parádní trefou přes hlavu domácí Vyskočil.

Viktoria padla s Vítkovicemi, inkasovala minutu před koncem

Viktoria odjíždí z Ostravy i podruhé v této sezoně poražena 0:1. Na Městském stadionu podlehla domácím Vítkovicím, když inkasovala jediný gól až minutu před koncem zápasu.

Plzeň srovnala sérii s Vítkovicemi
Hokej 11.3.2017

Můj dům – můj hrad. Toto rčení platí v sérii předkola i nadále a vše tak musí rozetnou zápas číslo pět, který je na pořadu dne v neděli v Ostravě.

Hana Horáková: Ať se dostanou až na pódium!
Basketbal 10.3.2017

Pod bezednými koši vyhrála, co se dalo. Mistrovství Evropy, Euroligu, získala i stříbro na mistrovství světa a také desítku ligových titulů s brněnskými „Žabinami“. Objela tři olympiády a ve svůj hvězdný rok 2010 byla zvolena i Hráčkou Evropy.

Plzeň žije, proti Vítkovicím odvrátila mečbol
Hokej 10.3.2017

Indiáni poprvé přivítali v předkola v Home Monitoring Aréně tým HC Vítkovice Ridera. Západočeši utkání zvládli a snížili stav série na 1:2.

Vítkovice vstaly z popela a mají proti Plzni mečbol
Hokej 8.3.2017

Nezdolné odhodlání předvedli hokejisté Vítkovic. Na svém ledě prohrávali po dvou třetinách 0:2. Dvěma góly ve třetím dějství ale Ostravané před fantastickou kulisou vyrovnali a v po pouhých 9 vteřinách prodloužení rozhodl o jejich druhém vítězství Patrik Zdráhal.

Vítkovice rozehrály play off s Plzní výhrou
Hokej 7.3.2017

Vítkovice na svém ledě za slušné šestitisícové podpory urvaly vítězství nad plzeňskou Škodovkou. Ostravany nezlomil ani fakt, že vlastní chybou v přesilovce umožnili snížení stavu zápasu. Bojovali, odvedli dobrý ofenzivní i obranný výkon a mají tak první bod v sérii.

Fotbalová akademie na Bazalech
Fotbal 14.2.2017

Fotbalový areál na Bazalech projde rekonstrukcí. Díky společnému projektu města, kraje, fotbalové asociace a Baníku Ostrava vznikne moderní tréninkový areál.

Češky znají časy zápasů na domácím ME
Basketbal 8.2.2017

Už za 130 dní budou probíhat jedny z prvních bojů na FIBA Mistrovství Evropy v basketbalu žen, které přivítá od 16. do 25. června Česká republika.