SPORT

Baník v deseti porazil Slavii
Fotbal 1.10.2018

Baník porazil Slavii, aktuálně nejspíš nejsilnější tým ligy. A to i přesto, že hrál téměř po celý zápas bez vyloučeného Milana Baroše.

Mladá Boleslav vedla, Vítkovice však zápas otočili
Hokej 22.9.2018

Zápas byl od počátku velice vyrovnaný, ačkoli mírně střelecky navrch měli právě Bruslaři. Ti své příležitosti v gól přetavili ale až v závěru druhé třetiny, kdy Bartošáka prostřelil Klepiš. Ve třetí třetině ale hosté uštědřili domácím lekci z produktivity a dvěma góly v závěru třetiny a třetím do prázdné otočili zápas.

Zlín doma poprvé prohrál, podlehl Baníku
Fotbal 22.9.2018

První poločas skončil bez branek, ale v tom druhém otevřel gólový účet duelu v 62. minutě Baroš. Vzápětí bylo pro domácí ještě hůř, protože se trefil Pazdera. Zlínští snížili zásluhou Beauguela, ale až v 83. minutě. Závěr utkání si Ostravští pohlídali, a tak ševci doma poprvé padli.

Vítkovice zlomily oslabenou Chrudim v samotném závěru

Utkání v Ostravě začalo pro chrudimské fotbalisty skvěle. Po rychlém gólu se ale začal probírat také soupeř, který nejprve vyrovnal a následně mohl kvůli nedisciplinovanosti a zraněním v hostujících řadách nováčka ve druhém poločase mačkat. Na výhru se přesto nadřel, rozhodnutí přišlo až v 88. minutě utkání.

Beskydskou sedmičku 2018 ovládl její rekordman
Sport 2.9.2018

Devátý extrémní přechod Beskyd máme úspěšně za sebou. Absolutními vítězi se stala dvojice Stanislav Najvert – Jan Zemaník, která 95 kilometrů dlouho trať zvládla ve skvělém čase 12:02:39.

V derby lepší Vítkovice, Třinec zůstal poslední
Fotbal 30.8.2018

Třinecká série v derby utkání s Vítkovicemi vydržela deset let. Nyní na ostravském stadionu slavili domácí fotbalisté. Třinci nepomohl k bodu ani úvodní gól Ondřeje Kušníra a tak reprezentační přestávku stráví na posledním místě.

Baník na Hané rozstřílel Sigmu
Fotbal 21.8.2018

Baník zcela ovládl utkání na hřišti Sigmy Olomouc, vyhrál 4:1 a navíc se může těšit z hattricku Dame Diopa. Svůj první gól v dresu Baníku vstřelil i Martin Fillo.

Vítkovic zatím drží domácí neporazitelnost, s prázdnou odjel i Varnsdorf
Fotbal 19.8.2018

Druhý zápas na vlastním trávníku, druhá výhra. Fotbalistům Vítkovic se daří držet domácí stoprocentní bilanci. Po Sokolovu neuspěli v Ostravě ani hráči Varnsdorfu, tým trenéra Balcárka vyhrál po gólech Davida Paška a Martina Maceje 2:0.

Baník Ostrava obral Bohemians o všechny body
Fotbal 14.8.2018

Vyprodaný vršovický „Dolíček“ byl svědkem třetího vítězství Baníku v sezoně. O tříbodovém zisku rozhodli v 87. minutě bratři Šašinkové. Jakub přihrával a Ondřej zakončoval.

Na turnaji v adventure golfu se v Ostravě představí i světoví šampioni
Golf 2.8.2018

V Golf parku Lhotka v Ostravě se již podruhé v sobotu 11. srpna uskuteční jeden z pěti turnajů prestižní série CZECH ADVENTURE GOLF TOUR. Z atraktivního výletního místa Ostravanů se tak stane dějiště klání ve sportu, které nabývá na popularitě a prestiži – adventure golfu.

Baník překonal jablonecký komplex
Fotbal 24.7.2018

Baník porazil Jablonec 1:0 gólem, který si za výrazného přispění Milana Baroše v tísni vstřelil jablonecký Tomáš Holeš. Baník získal jablonecký skalp po dlouhých osmi letech a čtrnácti zápasech čekání na výhru.

Pardubice doma porazily Vítkovice
Fotbal 22.7.2018

Pardubice vstoupily do nového ročníku výhrou nad Vítkovicemi 3:1 a navázaly tak na svou formu z loňského ročníku, který zakončily na skvělé třetí pozici.

Začíná výstavba fotbalové akademie na Bazalech
Fotbal 10.7.2018

Fotbalový areál na Bazalech, který bude po rekonstrukci sloužit mladým hráčům, byl v pondělí předán vítězi veřejné zakázky k zahájení modernizace areálu. Moderní tréninkový areál, který je investiční akcí města bude sloužit fotbalové akademii určené talentovaným hráčům z celého kraje od šesti do devatenácti let.

Ostrava získala netradiční prvenství. Je jediným městem na světě, kde se bude letos už podvanácté konat ISU Junior Grand Prix
Sport 4.6.2018

Ostrava se letos v září stane podvanácté místem konání jednoho ze závodů světové krasobruslařské série juniorů Junior Grand Prix.

Vítkovice hrály doma s Olympií bez branek
Fotbal 7.5.2018

Fotbalisté Vítkovice uhráli bezbrankovou remízu s pražskou Olympií a jsou i nadále patnáctí. Soupeře jednoznačně přestříleli, měli víc brankových příležitostí, ale nakonec mohli paradoxně stejně prohrát.

Boleslav doma letos nevyhrála ani na šestý pokus, Baník vybojovat bod
Fotbal 6.5.2018

Boleslavští fotbalisté ve třetím ligovém zápase nedali gól a v letošní jarní sezóně dosud nevyhráli ani jedno domácí utkání. Po remíze s ostravským Baníkem klesli ze dvanácté na třináctou příčku ligového pořadí.