AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Envato Elements
23.3.2020

Linka důvěry v Ostravě funguje nepřetržitě i v době epidemie

OSTRAVA

Stále se zvyšuje počet lidí, kteří jsou v karanténě nebo zůstávají doma v návaznosti na epidemii koronaviru. Někteří s blízkými, jiní i zcela sociálně izolováni. Nejen tito, ale i obecně citlivější lidé mohou současnou situaci spojenou s onemocněním COVID – 19 vnímat jako tísnivou.

"Lidé, kteří volají primárně na základě impulzu epidemie, se obávají skokového nárůstu epidemie jako v Itálii a její časové neohraničenosti. Mají svou strategii, jak se vyrovnat s omezeními, kterou ale potřebují schválit a podpořit někým zvenku, protože sami jsou nejistí. Nejčastěji volají lidé, kteří žijí osaměleji a často svým problémem nechtějí  zatěžovat své děti nebo známé. Většinou potřebují podpořit. Volat na linku důvěry v situaci, kdy jsme v izolaci a cítíme se stísněně, je v pořádku. I to může přispět ke snížení pocitu bezmoci, který se k takové epidemii může vázat,“ uvedl vedoucí Linky důvěry Ostrava Svatopluk Antoš.   

Na telefonních číslech 596 618 908 a 737 267 939 jsou pracovníci linky připraveni poskytnout podporu a informace nepřetržitě – všechny dny včetně víkendu po celých 24 hodin.

Linka důvěry je anonymní. Funguje již 30 let. Pomáhá zvládnout psychickou zátěž pomocí týmu odborníků.  Aktuálně v 16 členném týmu působí 9 sociálních pracovníků se specializovaným výcvikem v Telefonické krizové intervenci, 5 psychologů, adiktolog a psychiatr.

Službu poskytuje Městská nemocnice Ostrava, Psychiatrické oddělení, Ambulance klinické psychologie. Dotovaná je z rozpočtu SMO i MSK. 

V regionu pracuje na stejných principech i Linka důvěry Karviná na telefonních číslech  596 318 080 a 777 499 650.    

Autor / zdroj: Andrea Vojkovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy.

Oddělení alergologie a klinické imunologie nově otevřeli v Poliklinice FN Ostrava

Pod vedením zkušeného a respektovaného alergologa a klinického imunologa doc. MUDr. Jaromíra Bystroně, CSc., začalo v ostravské fakultní nemocnici fun

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM