AKTUÁLNĚ / Krimi

Se zákazem řízení ignoroval dopravní značení
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: MP Ostrava

Ostrava

Ignorací dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“ na sebe upozornil strážníky ve středu ráno ve Slezské Ostravě řidič osobního motorového vozidla Škoda Octavia. Namísto zastavení pokračoval dál v jízdě křižovatkou a vozidlo zastavil až poté, co za sebou uviděl služební vozidlo s rozsvícenými majáky a nápisem STOP.

Ve středu 10. února krátce před půl devátou ranní projížděla hlídka strážníků ve Slezské Ostravě po ulici Podzámčí. V tentýž čas v opačném směru jízdy strážníci zaregistrovali osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič nerespektoval dopravní značení „Stůj, dej přednost v jízdě“. 

Vzhledem k tomu, že se řidič vozidla dopustil přestupku v dopravě, rozhodli se jej strážníci předepsaným způsobem zastavit. Později zjištěný 45letý řidič strážníkům při kontrole dokladů potřebných k řízení rovnou sdělil, že řidičák nemá, protože ho má zabavený. Dále jim uvedl, že si žádné značky nevšimnul, protože spěchá.

"Následnou lustrací v evidenci řidičů bylo skutečně zjištěno, že onen muž řídil i přes platný zákaz řízení. Dechová zkouška na alkohol i test na požití drog vyzněly negativně. Vzhledem k tomu, že řidič byl podezřelý ze spáchání trestného činu, převzali si celou věc kolegové z Policie České republiky," informoval Jindřich Machů, tiskový mluvčí MP Ostrava.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.