Zpravodajství

LDN Klokočov FN Ostrava pečuje i o postcovidové pacienty
Vítkov / Ostrava
Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov, která je součástí Fakultní nemocnice Ostrava, poskytuje plnou doléčovací péči i pacientům, kteří prodělali nemoc Covid-19 a zatím nejsou schopni se o sebe postarat v domácím prostředí.
Ostravští strážníci mají za sebou první den kontrol respirátorů
Ostrava
Od včerejšího dne začali ostravští strážníci kontrolovat dodržování povinnosti nosit respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky na exponovaných místech jako jsou zastávky, prostředky městské hromadné dopravy či obchody.
Masážní přístroj na nohy z rukou podvodníka vyšel seniory skutečně draho
Stále se opakují případy, kdy různí podvodníci vylákají z důvěřivých seniorů pod různými legendami vysoké finanční obnosy za bezcenné předměty, nebo úplně podvodem.
Necelá polovina lidí souhlasí se zrušením nouzového stavu, dvě pětiny obyvatel by nouzový stav zachovalo. Návrat dětí do škol je pro lidi prioritou
Společnost SANEP realizovala exkluzivní bleskový průzkum ohledně rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR o zrušení, resp. neprodloužení nouzového stavu.
ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny kvůli mrazům
Na základě předpovědi silných mrazů nebudou v období od 15. do 17. února 2021 realizovány plánované odstávky s přerušením dodávek elektřiny zákazníkům na celém distribuční území. V případě trvajících mrazů bude období zrušených odstávek prodlouženo.
Se zákazem řízení ignoroval dopravní značení
Ostrava
Ignorací dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“ na sebe upozornil strážníky ve Slezské Ostravě řidič osobního motorového vozidla Škoda Octavia.
Energetici podpořili seniory v Domově Magnolie hned dvakrát
Ostrava
Ostravský domov Magnolie, který se stará o 73 seniorů se zdravotním postižením, je dlouhodobě proslulý pozitivním přístupem k aktivnímu životu svých obyvatel.
Ostrava zmodernizuje nejvyšší dům v centru
OSTRAVA
Renomované studio AI – DESIGN světoznámé architektky Evy Jiřičné a architekta Petra Vágnera dokončilo komplexní návrh rekonstrukce unikátní budovy v Ostrčilově ulici.
O postcovidové pacienty budou pečovat plicní lékaři
Pandemie koronaviru stvořila zbrusu novou kategorii nemocných – tzv. postcovidových. Jsou to lidé, kteří po prodělání nemoci stále bojují s jejími následky, jsou dušní, unavení, nemají čich a chuť, nemohou spát a stále je bolí hlava, nesoustředí se. Právě tito lidé, jimž zdravotní trápení s covidem neskončilo, se nově dostanou do péče plicních lékařů.
Pandy randí v Zoo Ostrava
Ostrava
Rodičovský pár pand červených, který byl v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava sestaven v roce 2019, úspěšně odchoval svého prvního potomka

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOST

26. února 1971

generální tajemník OSN U Thant vyhlašuje den jarní rovnodennosti jako Den Země.

VESMÍR

26. února 1972

přistála sonda Luna 20 na zemi a přivezla 55 g měsíční půdy.