KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Popis: Výhled z vyhlídkové plošiny Bolt Tower.
Výhled z vyhlídkové plošiny Bolt Tower.
Autor / zdroj: Jan Smekal

Bolt Tower nabízí vyhlídkovou plošinu s kavárnou v oblacích

OSTRAVA

Bolt Tower nebo také šroubová věž je nástavbou vysoké pece č. 1 v Dolních Vítkovicích. Její součástí je vyhlídková plošina, kavárna i klub. Návštěvníci odtud mají výhled na celou Ostravu. Za příznivých podmínek jsou vidět i Beskydy.

Bolt Tower navrhl český architekt Josef Pleskot. A sice jako součást revitalizace bývalého průmyslového areálu Vítkovice. S pecí má výšku téměř 78 metrů, jen samotná nástavba měří 25 metrů. Je nejvyšším geografickým bodem Ostravy. Slouží jako rozhledna, kavárna a její prostory jsou multifunkční. Byla postavena v roce 2015 a pojmenována na počest jamajského atleta Usaina Bolta, který Ostravu pravidelně navštěvoval, když startoval na zdejším atletickém mítinku Zlatá tretra. Bolt se dá z angličtiny přeložit také jako šroub či záblesk.

Nástavba Vysoké pece je architektonickým symbolem ohně, který nad pecí vždy vzplál, když se produkoval velký objem vysokopecního plynu. Je to nekonečná spirála, symbol dynamiky, prosperity a vztahu k něčemu víc, nejen k materiální podstatě člověka.

Více informací včetně otevírací doby a cen vstupného najdete zde.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy.

Oddělení alergologie a klinické imunologie nově otevřeli v Poliklinice FN Ostrava

Pod vedením zkušeného a respektovaného alergologa a klinického imunologa doc. MUDr. Jaromíra Bystroně, CSc., začalo v ostravské fakultní nemocnici fun

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM